

| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8541100070 |
| Capacitance | 4 pF |
| Reverse Voltage | 90 V |
| Forward Current | 250 mA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Element Configuration | Single |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Recovery Time | 4 ns |
| Forward Voltage | 1.2 V |
| Reverse Current | 100 nA |
| Type | Switching Diodes |
Stock: 36
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.05386 | $0.53860 |
| 50 | $0.04893 | $2.44650 |
| 100 | $0.04446 | $4.44600 |
| 500 | $0.03189 | $15.94500 |
| 1000 | $0.02565 | $25.65000 |
| 3000 | $0.01624 | $48.72000 |
| 5000 | $0.01462 | $73.10000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
